Duitslandweb
Nationalisatie Uniper levert brengt dilemma's mee
Kort nieuws - 21 september 2022 - Auteur: Redactie DuitslandwebDuitsland nationaliseert het energiebedrijf Uniper vrijwel volledig om te voorkomen dat het omvalt. Uniper zit vast aan talrijke leveringscontracten voor gas maar moet dat gas veel duurder inkopen, nu Rusland geen gas meer levert.
Uniper is volgens het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken "een centrale zuil van de Duitse energievoorziening". Veel gemeenten en grote bedrijven hebben contracten met het bedrijf, dat nu voor 99 procent in handen van de Duitse overheid komt. Met de overname is ongeveer 8,5 miljard euro gemoeid.
Direct nadat minister van Economische Zaken Habeck de overname bekendmaakt, ontstond een discussie over de geplande Gasumlage, een toeslag die alle burgers vanaf oktober moeten betalen om de gasimporteurs overeind te houden. Uniper is een van de ontvangers van de Gasumlage, en daarmee zou dus de staat zelf profiteren van de heffing.
Het levert de Groenen-minister nog andere dilemma's op. Uniper is eigenaar van kerncentrales in Zweden en van kolencentrales in Rusland. De Groenen willen juist stoppen met kernenergie en kolen. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Economie':
De lange nasleep van de CumEx-fraude
De dramaserie Other People's Money draait om de CumEx-megafraude. De Duitse justitie heeft nog steeds de handen vol aan deze belastingontduiking.
Herfst der inzichten
"Tot nu toe is de herfst druilerig met vallende blaadjes en rottende infrastructuur." Column van Carsten Brzeski.
Een golf van economen
Columnist Carsten Brzeski ziet een richtingenstrijd voorgeprogrammeerd bij de nieuwe regering.
Nieuwe regering wil dat Duitsers harder werken
Duitsers werken gemiddeld een stuk korter dan andere Europeanen. Kanselier Merz wil daar verandering in brengen.

Reacties
Geen reacties aanwezig