Duitslandweb logo Duitslandweb

Co-voorzitter Die Linke stapt op

Kort nieuws - 21 april 2022 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Co-voorzitter Susanne Hennig-Wellsow van de Duitse politieke partij Die Linke heeft per direct haar functie neergelegd. Ze vindt dat de partij vernieuwd moet worden en dat daarvoor nieuwe gezichten nodig zijn. Ook wil ze meer tijd hebben voor haar zoon.

Hennig-Wellsow trad in februari 2021 aan als voorzitter van de partij, samen met Janine Wissler. Wissler gaat volgens de Süddeutsche Zeitung voorlopig alleen verder als voorzitter.

Die Linke verkeert in een crisis na slechte verkiezingsuitslagen, ruzies binnen de partij en sinds vorige week een metoo-schandaal in de Hessische afdeling. Daar was Wissler tot vorig jaar fractievoorzitter in het deelstaatparlement. Lees meer bij Süddeutsche Zeitung

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”


Lees meer

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.


Lees meer

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?


Lees meer

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger