
Co-voorzitter Die Linke stapt op
Kort nieuws - 21 april 2022 - Auteur: Redactie DuitslandwebCo-voorzitter Susanne Hennig-Wellsow van de Duitse politieke partij Die Linke heeft per direct haar functie neergelegd. Ze vindt dat de partij vernieuwd moet worden en dat daarvoor nieuwe gezichten nodig zijn. Ook wil ze meer tijd hebben voor haar zoon.
Hennig-Wellsow trad in februari 2021 aan als voorzitter van de partij, samen met Janine Wissler. Wissler gaat volgens de Süddeutsche Zeitung voorlopig alleen verder als voorzitter.
Die Linke verkeert in een crisis na slechte verkiezingsuitslagen, ruzies binnen de partij en sinds vorige week een metoo-schandaal in de Hessische afdeling. Daar was Wissler tot vorig jaar fractievoorzitter in het deelstaatparlement. Lees meer bij Süddeutsche Zeitung
Lees meer over 'Politiek':

Duitse regering ruziet over verwarmingswet
Weer is er ruzie in de Duitse regering. De FDP blokkeert een wetsvoorstel dat moet zorgen dat verwarmingen op gas en olie worden vervangen.

Slaapwandelend naar een tweede termijn
Veel Duitsers zien Scholz als zwakke leider. Maar hij zou zomaar slaapwandelend over twee jaar kunnen worden herkozen, schrijft econoom Carsten Brzeski.

We zijn allemaal 'SchönmacherInnen'
De ophef over de visagiste van minister Baerbock laat Inge Jooris verzuchten dat we allemaal zo ons best doen om de beste versie van onszelf te tonen.

Duitse coalitie gaat van conflict naar conflict
De Duitse coalitiepartijen SPD, Groenen en FDP liggen steeds weer met elkaar overhoop. De kou lijkt nog niet uit de lucht.
Reacties
Geen reacties aanwezig