
Duitsland verbiedt doden eendagskuikens
Kort nieuws - 20 januari 2021 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse regering heeft woensdag besloten dat het doden van eendagskuikens vanaf 2022 niet meer mag. In de pluimveehouderij worden haantjes direct na geboorte gedood, omdat ze waardeloos zijn voor de vlees- en eierproductie. In Duitsland worden zo jaarlijks ongeveer 45 miljoen eendagskuikens gedood.
Het verbod kwam er eerder niet omdat er nog geen goede alternatieven waren. Eind dit jaar zouden de pluimveehouders wel moeten kunnen overstappen op nieuwe methoden, zoals bijvoorbeeld het bepalen van het geslacht al in het ei, zodat ze de haantjes niet uit het ei laten komen. Later, vanaf 2024, moet het geslacht al voor het broeden worden bepaald. In Nederland hebben dierenwelzijnsorganisaties vorig jaar samen gevraagd om een verbod. Ze stuurden een brief naar de Tweede Kamer en naar minister-president Rutte. Lees meer bij Wirtschaftswoche
Lees meer over 'Maatschappij':

Na Hanau: 'Warme woorden veranderen niets'
Een jaar geleden schoot een racist negen mensen en zijn moeder dood in Hanau. De nabestaanden eisen meer actie.

Warum, wieso: mag je zo hard rijden op de Autobahn?
Snelwegen zonder maximumsnelheid horen echt bij Duitsland. Maar hoe lang nog? Aflevering 5: Tempolimit

De aanslag
Moet je politieke woede wel kanaliseren, vraagt Merlijn Schoonenboom zich af na de bestorming van het Capitool, en eerder de Rijksdag.

Tijdlijn jaaroverzicht Duitsland in 2020
Terugblik op dit uitzonderlijke jaar met een interactieve tijdlijn.
Reacties
Geen reacties aanwezig