Duitslandweb logo Duitslandweb

Omstreden AfD-vleugel Der Flügel heft zichzelf op

Kort nieuws - 23 maart 2020 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Der Flügel, de extreemrechtse partijvleugel van de AfD, heeft zichzelf afgelopen zaterdag opgeheven. Het AfD-partijbestuur had daarop aangedrongen.

Der Flügel werd sinds half maart officieel in de gaten gehouden door de Duitse binnenlandse veiligheidsdienst Verfassungsschutz. De dienst achtte de extremistische intenties van der Flügel bewezen. De AfD-partijtop vreesde kiezers te verliezen en dat in de toekomst de partij als geheel onder toezicht wordt gesteld door de veiligheidsdienst, schreef Der Spiegel. Onder die druk besloot der Flügel zich te ontbinden. Flügel-aanhangers en -sympathisanten blijven echter acief in de AfD en de regionale besturen. Lees meer bij Der Spiegel

Der Flügel met voorman Björn Höcke had de afgelopen tijd steeds meer invloed op de AfD gekregen. Verschillende AfD-Bondsdagleden zijn opgestapt omdat er geen ruimte meer is voor een gematigd geluid, lieten zij weten. Bij de verkiezingen in de Oost-Duitse deelstaten Saksen, Brandenburg en Thüringen boekte de AfD vorig najaar grote winst met extreemrechtse lijsttrekkers. Lees meer op Duitslandweb

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer

Met Schröder was het zelden saai

Met Schröder was het zelden saai

Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.


Lees meer

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger