
Duitsland vreest komst varkenspest
Kort nieuws - 4 december 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Afrikaanse varkenspest die in verschillende Oost-Europese landen woedt, dreigt Duitsland te bereiken.
Een kadaver van een met varkenspest besmet wild zwijn is in Polen op 42 kilometer van de Duitse grens gevonden. Duitse varkensboeren vrezen een uitbraak in Duitsland. Dan dreigt een onmiddellijke exportstop voor varkensvlees en alle betroffen varkens moeten worden geruimd.
In de deelstaat Saksen wordt sinds maandag geoefend op een crisis met varkenspest, bijvoorbeeld op het afzetten van gebieden met besmette varkens en wilde zwijnen. In Saarland worden speurhonden opgeleid die kadavers van besmette dieren moeten opsporen.
Denemarken heeft de afgelopen maanden een 70 kilometer lang hek gebouwd op de grens met Duitsland om te voorkomen dat wilde zwijnen met varkenspest het land kunnen binnenkomen. Afrikaanse varkenspest is een virusinfectie waar varkens en wilde zwijnen vaak binnen zeven tot tien dagen aan sterven. Voor mensen is de ziekte niet gevaarlijk. Lees meer bij Spiegel Online en Welt.de
Lees meer over 'Maatschappij':

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten
De onderkomens van arbeidsmigranten in Berlijn zijn soms zo erbarmelijk dat de politie ze er direct weghaalt.

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen
Katholieken vormen de grootste religieuze gemeenschap in Duitsland. Maar steeds meer mensen verlaten de kerk.

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag
Met Pasen is ingetogenheid wettelijk afgedwongen in Duitsland.

Juridische kennis als wapen tegen rechtspopulisten
Burgermoed #4: Jurist Maximilian Steinbeis maakt de Duitse samenleving alert op de zwakke plekken in de rechtsstaat.
Reacties
Geen reacties aanwezig