Duitslandweb logo Duitslandweb

'Kosten personeel en bestuur Duitse overheid 40 procent gestegen'

Kort nieuws - 26 augustus 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De kosten voor personeel en bestuur van de Duitse overheid zijn sinds 2014 met 40 procent gestegen. Vooral bij de ministeries van Binnenlandse Zaken en van Gezinszaken zijn die uitgaven flink opgelopen.

De Duitse ministeries gaven in 2014 nog zo'n 2,5 miljard euro uit aan bestuur- en personeelskosten, voor 2020 staat 3,5 miljard begroot. Dat melden de kranten van de Funke Mediengruppe op basis van de begrotingsplannen van de ministeries die de FDP-fractie heeft geanalyseerd.

Vooral bij de ministeries van Binnenlandse Zaken en Gezinszaken zijn de kosten gestegen. Dat komt mede door nieuwe taken die ze hebben gekregen, laten de ministeries weten. Lees meer bij Welt.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Gesomber in Duitsland anno nu

Gesomber in Duitsland anno nu

In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' schrijft NOS-correspondent Chiem Balduk over de huidige malaise.


Lees meer

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer

Met Schröder was het zelden saai

Met Schröder was het zelden saai

Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger