
Duitse ministerie verbiedt bende "Osmanen Germania"
Kort nieuws - 10 juli 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebHet Duitse ministerie van Binnenlandse Zaken heeft dinsdag de bende 'Osmanen Germania BC' verboden. De Duits-Turkse vereniging zou een "ernstige bedreiging vormen voor de individuele rechten en het grote publiek". Ook alle aanverwante clubs van de organisatie zijn verboden.
De bende, die officieel als boksclub staat geregistreerd, onderhoudt volgens het ministerie nauwe banden met de Turkse AK-partij van president Erdogan. In Stuttgart loopt sinds maart een rechtszaak tegen acht vermeende leden van de Osmanen Germania. De mannen worden onder andere beschuldigd van poging tot moord, afpersing, drugshandel, gedwongen prostitutie en vrijheidsberoving.
Naar schatting heeft de bende zo'n 300 leden in heel Duitsland. De laatste jaren doet de Duitse politie intensief onderzoek naar criminele activiteiten van Osmanen Germania en andere motorclubs. Lees meer bij Der Spiegel Online.
De vereniging was volgens mediaberichten ook korte tijd in Nederland actief, naar eigen zeggen om boksscholen voor kansarme jongeren te openen.
Lees meer over 'Maatschappij':

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten
De onderkomens van arbeidsmigranten in Berlijn zijn soms zo erbarmelijk dat de politie ze er direct weghaalt.

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen
Katholieken vormen de grootste religieuze gemeenschap in Duitsland. Maar steeds meer mensen verlaten de kerk.

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag
Met Pasen is ingetogenheid wettelijk afgedwongen in Duitsland.

Juridische kennis als wapen tegen rechtspopulisten
Burgermoed #4: Jurist Maximilian Steinbeis maakt de Duitse samenleving alert op de zwakke plekken in de rechtsstaat.
Reacties
Geen reacties aanwezig