Duitslandweb
Start Berlijns project voor 'solidair basisinkomen' succesvol
Kort nieuws - 18 juli 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebEen Berlijns project voor een 'solidair basisinkomen' is woensdag succesvol van start gegaan.
De naam 'basisinkomen' is misleidend, omdat de regering van de deelstaat Berlijn geen inkomen voor iedereen instelt, onafhankelijk van het werk dat iemand doet. In plaats daarvan krijgen langdurig werklozen de mogelijkheid een door de overheid gefinancierde baan aan te nemen.
Bij de start woensdag hebben werkgevers in Berlijn meer dan 1000 arbeidsplaatsen aangemeld, meldde de dienst voor arbeidsvoorziening. Het zijn vooral banen in het onderwijs en op crèches. Het project is door de Berlijnse burgemeester Müller (SPD) geïnitieerd en duurt vijf jaar. Lees meer bij Tagesspiegel.de
Lees meer over 'Maatschappij':
Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren
Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.
Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid
Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.

Reacties
Geen reacties aanwezig