Duitslandweb logo Duitslandweb

Start Berlijns project voor 'solidair basisinkomen' succesvol

Kort nieuws - 18 juli 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Een Berlijns project voor een 'solidair basisinkomen' is woensdag succesvol van start gegaan.

De naam 'basisinkomen' is misleidend, omdat de regering van de deelstaat Berlijn geen inkomen voor iedereen instelt, onafhankelijk van het werk dat iemand doet. In plaats daarvan krijgen langdurig werklozen de mogelijkheid een door de overheid gefinancierde baan aan te nemen.

Bij de start woensdag hebben werkgevers in Berlijn meer dan 1000 arbeidsplaatsen aangemeld, meldde de dienst voor arbeidsvoorziening. Het zijn vooral banen in het onderwijs en op crèches. Het project is door de Berlijnse burgemeester Müller (SPD) geïnitieerd en duurt vijf jaar. Lees meer bij Tagesspiegel.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.


Lees meer

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.


Lees meer

Duitsland in 2026

Duitsland in 2026

Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.


Lees meer

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger