Duitslandweb logo Duitslandweb

1 mei verloopt relatief rustig in Berlijn en Hamburg

Kort nieuws - 2 mei 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Bij de 1-mei-protesten in Berlijn en Hamburg zijn woensdag rellen goeddeels uitgebleven. In Berlijn waren voor de 'Revolutionäre 1. Mai Demonstration' 2000 agenten opgetrommeld, om de naar schatting 5000 extreem-linkse antifa's en autonomen in toom te houden. 

Op 1 mei, een nationale feestdag in Duitsland, houden de vakbonden en linkse partijen traditioneel manifestaties voor de rechten van werknemers.

Bij de Antifa-protesten kwam het wel tot ongeregeldheden, volgens de politie raakten ook zo'n dertig agenten gewond, maar vergeleken met enkele jaren geleden bleef het rustig. Lees meer bij Spiegel Online

De Berliner Morgenpost maakte een videoverslag: 

De laatste jaren gaan ook extreem-rechtse groepen op de Dag van de Arbeid de straat op. In Plauen, in Saksen, namen ongeveer 450 neonazi's van Der Dritte Weg deel aan een optocht. Tegendemonstranten versperden hen korte tijd de weg. 

 

Op het platteland wordt op 1 mei ook vaak de lente gevierd, met meibomen en andere gebruiken. Het is ook de dag dat in Duitsland de meeste verkeersongelukken gebeuren. Lees meer bij WDR

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.


Lees meer

Duitsland in 2026

Duitsland in 2026

Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.


Lees meer

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger