Duitslandweb
Minister Barley wil rechten van lesbische ouders versterken
Kort nieuws - 14 maart 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe partner van een lesbische vrouw die een kind krijgt, moet automatisch co-ouder zijn. Dat wil minister van Justitie Katarina Barley (SPD).
Barley vindt het Duitse afstammingsrecht niet meer van deze tijd. In Duitsland werd in 2017 de Ehe für alle, het homohuwelijk, ingevoerd. Daarmee werd huwelijk opengesteld voor mensen van hetzelfde geslacht en kregen homoparen bijvoorbeeld voor adoptie dezelfde rechten als heteroparen. Maar bij ouderschap gelden nog niet dezelfde rechten. De partner van een lesbische vrouw die een kind krijgt, kan dat kind nu alleen adopteren.
In het regeerakkoord hebben CDU/CSU en SPD afgesproken bestaande regelingen voor onder meer lesbische paren onder de loep te nemen gezien de "toenemende mogelijkheden van de reproductieve geneeskunde en de maatschappelijke veranderingen". Barleys voorstel moet nog in de regering en met de deelstaten en betrokken organisaties worden besproken. Lees meer bij Zeit.de
Lees meer over 'Maatschappij':
'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'
Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.
Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn
De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.

Reacties
Geen reacties aanwezig