Duitslandweb logo Duitslandweb

Minister van Justitie wil nog strengere regels voor huurprijzen

Kort nieuws - 13 mei 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Minister van Justitie Katarina Barley wil de regels voor huurprijzen verder aanscherpen. Met de zogenoemde Mietpreisbremse kunnen verhuurders worden gedwongen de huur aan te passen aan de gemiddelde huur in hun buurt.

Barleys ministerie komt binnenkort met een plan dat verhuurders verplicht te veel betaalde huur met terugwerkende kracht terug te betalen als ze zich niet aan de Mietpreisbremse houden. Nu kunnen huurders onterecht betaalde huur nog niet met terugwerkende kracht opeisen. Ook moet de rem op de huurprijzen, die nu tot 2020 loopt, worden verlengd tot 2025.

Eind vorig jaar zijn eerdere maatregelen van Barley ingevoerd, die huurders moeten beschermen tegen plotselinge huurverhogingen. De Mietpreisbremse werd in 2015 ingevoerd om de sterk stijgende huren in populaire buurten in te dammen. Lees meer bij FAZ.net en tagesschau.de 

Barley geeft haar ministerschap overigens binnenkort op om zitting te nemen in het Europees Parlement. Ze is de lijsttrekker van de SPD voor de Europese verkiezingen. Lees meer op Duitslandweb

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”


Lees meer

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.


Lees meer

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?


Lees meer

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger