Duitslandweb
In Berlijn stemt meerderheid voor onteigening vastgoedreuzen
Kort nieuws - 27 september 2021 - Auteur: Redactie DuitslandwebIn Berlijn konden de kiezers zondag behalve voor de Bondsdagverkiezingen ook stemmen over een volksinitiatief ter onteigening van zeer grote vastgoedbedrijven die woningen verhuren in Berlijn. Meer dan 56 procent van de Berlijners stemde voor de onteigening.
Het referendum 'Deutsche Wohnen & Co enteignen is niet bindend. De initiatiefnemers willen dat ondernemingen met winstoogmerk en meer dan 3000 woningen in Berlijn, worden overgekocht door de overheid. Zo willen ze de snelle huurstijgingen een halt toeroepen.
In Berlijn is eerder deze maand een grote demonstratie geweest tegen de woningnood in de stad. De huren worden er steeds vaker onbetaalbaar voor lagere inkomens.
Meer over het Duitse woonbeleid en meer over het volksinitiatief bij Tagesspiegel
Lees meer over 'Berlijn':
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.
Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot
Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.
Berlijn revisited: Lofzang in woord en beeld
Harold Naaijer en Donald Niedekker ontdekten Berlijn in de jaren negentig en brengen nu opnieuw een ode aan de stad.
Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten
De onderkomens van arbeidsmigranten in Berlijn zijn soms zo erbarmelijk dat de politie ze er direct weghaalt.

Reacties
Geen reacties aanwezig