Duitslandweb
Holocaust-overlevende Saul Friedländer spreekt Bondsdag toe
Kort nieuws - 31 januari 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe bekende historicus en Holocaust-overlevende Saul Friedländer heeft donderdagmorgen gesproken in de Bondsdag tijdens een herdenkingsbijeenkomst voor de slachtoffers van het nationaal-socialisme.
De herdenkingsdag voor de Holocaust was zondag al, op de dag van de bevrijding van Auschwitz 74 jaar geleden, maar donderdag was de eerste gelegenheid voor de plenaire vergadering van de Bondsdag om bij de slachtoffers van de nazi's stil te staan. Friedländer sprak zijn bezorgdheid uit over het antisemitisme en het nationalisme dat op steeds meer plekken in opkomst is. Lees meer bij Süddeutsche Zeitung
Lees meer over 'Nationaal-socialisme':
Afscheidsbrieven uit de oorlog alsnog ‘bezorgd’
Arolsen Archives zoekt nabestaanden om afscheidswoorden alsnog over te brengen
Buruma schetst dagelijks leven in Berlijn in nazitijd
In 'Blijf in leven' wekt Ian Buruma met dagboeken en brieven van gewone mensen Berlijn in de nazitijd van binnenuit tot leven.
Hoe honger in Duitse lesboeken werd gepolitiseerd
Anne van Mourik onderzocht hoe oorlogshonger een rol speelde bij de staatsvorming in Oost- en West-Duitsland.
Duitse musea eisen actie tegen AI-beeld Holocaust
Duitse musea waarschuwen voor de gevaren van AI-gegenereerde content over de Holocaust op sociale media.

Reacties
Geen reacties aanwezig