Duitslandweb logo Duitslandweb

Eenvierde van Duitse bevolking heeft migratieachtergrond

Kort nieuws - 1 augustus 2018 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Het aantal mensen met een migratieachtergrond in Duitsland neemt toe. Afgelopen jaar was er een groei van 4,4 procent, becijferde het Statistische Bundesamt, het Duitse CBS. Daarmee komt het totaal aantal mensen met een migratieachergrond uit op 19,3 miljoen.

Volgens het Statistische Bundesamt heeft een persoon een migratieachtergrond als hij of zijn ouders niet met een Duits staatsburgerschap is geboren. Bij 23,6 procent, ongeveer een kwart van de Duitse bevolking, is dat het geval.

Van de 19,3 miljoen mensen met een migratieachtergrond hebben de meesten Turkse wortels (2,8 miljoen). 2,1 miljoen zijn van Poolse komaf, 1,4 miljoen mensen in Duitsland hebben een Russische achtergrond. Lees meer bij Die Welt.  

 

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.


Lees meer

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid

Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.


Lees meer

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.


Lees meer

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger