
Trump dreigt met invoerheffing op Europese auto's
Kort nieuws - 25 juni 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebNadat de Europese Unie vrijdag invoerheffingen op een aantal typisch Amerikaanse producten heeft ingevoerd, heeft president Trump gedreigd met een heffing van 20 procent op Europese auto's.
Die maatregel zou vooral Duitsland treffen. Duitsland exporteerde in 2017 auto's naar de Verenigde Staten ter waarde van 22 miljard euro, schrijft Süddeutsche Zeitung. Dat is volgens statistiekbureau Eurostat meer dan de helft van alle auto-export naar de VS.
De VS hanteren een invoerbelasting van 2,5 procent op auto's, andersom worden Amerikaanse auto's in de EU met 10 procent belast. Bij vrachtwagens en pick-ups zijn juist de Amerikaanse heffingen hoger dan de Europese. Lees meer bij Süddeutsche Zeitung
Lees meer over 'Economie':

Warum, wieso: betalen Duitsers zo vaak contant?
In de serie 'Warum, wieso?' zoeken we alledaagse Duitse kwesties uit. Aflevering 2: Duitsers en contant geld

Tassen kopen of zakken vullen
De BTW-verlaging die Duitsland invoert, is een fraai psychologisch instrument, merkt Carsten Brzeski aan zijn gezin.

Economische paleisrevolutie
Dat Duitsland meer wil investeren komt door nieuwe lichting economen op de Duitse ministeries, stelt econoom Carsten Brzeski.

De gekroonde crisismanager
Duitsland is kampioen in crisismanagement en doet ineens wat lang ondenkbaar was, ziet Carsten Brzeski.
Reacties
Geen reacties aanwezig