
AfD-congres kiest Meuthen en Gauland als voorzittersduo
Kort nieuws - 4 december 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Alternative für Deutschland (AfD) heeft een voorzittersduo uit de meest rechtervleugel van de partij gekozen.
Op het partijcongres in Hannover stemden ongeveer 600 leden in meerdere ronden voor een nieuwe duovoorzitter. De zittende voorzitter Jörg Meuthen werd herkozen en daarnaast kozen de leden voor Alexander Gauland, die ook duo-fractievoorzitter is in de Bondsdag.
Het duo-voorzitterschap moet er eigenlijk voor zorgen dat beide stromingen binnen de partij zijn vertegenwoordigd. Als gematigde kandidaat had zich Georg Pazderski uit Berlijn opgeworpen. Volgens Der Tagesspiegel heeft de nationalistische stroming 'der Flügel' verhinderd dat Pazderski werd gekozen door geheel onverwacht Doris von Sayn-Wittgenstein, deelstaatvoorzitter in Schleswig-Holstein naar voren te schuiven. Ze voorkwam dat Pazderski won, maar had zelf ook geen meerderheid. Daarop trad Alexander Gauland alsnog aan, die eerder niet happig leek te kandideren. Hij kreeg wel een meerderheid van de aanwezigen achter zich. Lees meer bij Tagesspiegel
Ongeveer 6500 tegenstanders van de AfD protesteerden zaterdag buiten het congresgebouw. Daarbij kwam het tot gevechten tussen de demonstranten en de politie. Zondag bleef het rustiger. Lees meer bij NordWest Zeitung
Lees bij Deutschlandfunk een interview met Gauland
Lees meer over 'Politiek':

CDU gaat eindelijk nieuwe voorzitter kiezen
De CDU kiest zaterdag een nieuwe voorzitter. Of die ook Merkel als kanselier opvolgt, is nog maar de vraag.

Duitsland in 2021: Einde tijdperk-Merkel
Na 16 jaar zwaait kanselier Merkel in september af. De redactie werpt een blik vooruit op dit verder onzekere jaar.

AfD gaat verdeeld verkiezingsjaar 2021 in
Voorzitter Meuthen wil dat de AfD zich van rechts-radicalen distantieert. Tot ongenoegen van veel andere AfD'ers.

Duitsland past infectieziektenwet aan
De Duitse infectieziektenwet wordt aangepast zodat de coronamaatregelen een wettelijke basis hebben.
Reacties
Geen reacties aanwezig