Duitslandweb
Aanklacht: Apotheker verdunde duizenden kankermedicijnen
Kort nieuws - 14 november 2017Een apotheker uit Bottrop staat terecht voor het verstrekken van verdunde kankermedicijnen aan minstens 1.000 patiënten. Maandag begon het proces.
De lijst met aanklachten tegen de apotheker is lang: Tussen 2012 en 2016 zijn meer dan 60.000 overtredingen van de geneesmiddelenwet vastgesteld. Volgens de aanklacht verrijkte Peter S. zich met het verkopen van de verdunde medicijnen, waaronder cytostatica voor chemotherapie. Vooral de duurdere werkzame stoffen zou hij stelselmatig veel lager gedoseerd hebben. Regelmatig kregen zijn cliënten zelfs niets van het daadwerkelijke medicijn. Naar schatting zijn minstens 1.000 kankerpatiënten bij de zaak betrokken, de schade bij ziekenfondsen zou rond de 56 miljoen euro bedragen. Lees meer bij Spiegel Online en de Rheinische Post.
Lees meer over 'Maatschappij':
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.
Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm
Het Duitse subsidie-programma ‘Demokratie leben’ gaat volledig op de schop en dat veroorzaakt een storm van kritiek.
Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren
Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.

Reacties
Geen reacties aanwezig