Duitslandweb
Vervroegde verkiezingen in Nedersaksen op 15 oktober
Kort nieuws - 7 augustus 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebMinister-president Stephan Weil van Nedersaksen heeft maandagmiddag bekendgemaakt dat op 15 oktober vervroegde verkiezingen zullen worden gehouden in zijn deelstaat.
De rood-groene regering in Nedersaksen verloor vrijdag de krappe meerderheid omdat Groenen-parlementslid Elke Twesten volkomen onverwacht overstapte naar de CDU. Lees meer bij Süddeutsche Zeitung
Lees meer:
Groenen winnen in Baden-Württemberg
De uitslag in de deelstaat wordt ook gezien als een graadmeter voor de populariteit van de regering van kanselier Merz.
Rechter: Dienst mag AfD niet extreemrechts noemen
De rechtbank acht niet bewezen dat de AfD in zijn geheel rechtsextreem is. Wat betekent die uitspraak?
Bevlogen politicus Rita Süssmuth overleden
Süssmuth zette zich onvermoeibaar in voor vrouwenrechten. Ze heeft ook veel betekend voor de Nederlandse-Duitse relaties.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.

Reacties
Geen reacties aanwezig