Duitslandweb
Programma bekend voor uitvaart Kohl zaterdag
Kort nieuws - 26 juni 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebHet programma voor de uitvaart van oud-kanselier Helmut Kohl zaterdag is bekend. In de ochtend is in Straatsburg een herdenking in aanwezigheid van prominente (oud-)politici. Kanselier Merkel houdt een toespraak. Daarna wordt Kohl per helicopter naar zijn geboorteplaats Ludwigshafen gebracht, waar hij per auto door de stad naar de oever van de Rijn wordt gereden. Daar wordt het lichaam van Kohl op een schip gebracht,dat de Rijn af vaart naar Speyer. In de dom van Speyer is een gedenkdienst voor genodigden. Het requiem dat daar klinkt wordt op televisie uitgezonden. Daarna wordt de oud-kanselier begraven op een begraafplaats in Speyer. Een officiële staatsbegrafenis krijgt Kohl op eigen verzoek niet. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Politiek':
Merkels moeilijke beginjaren
In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.
Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor
Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.
Met Schröder was het zelden saai
Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.
Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af
De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.

Reacties
Geen reacties aanwezig