
SPD en CDU/CSU eens over hervorming financiën deelstaten en bond
Kort nieuws - 18 mei 2017 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe Duitse regeringspartijen CDU/CSU en SPD zijn het eens geworden over een heel pakket aan wetten waarmee de verdeling van het geld tussen de centrale overheid en de deelstaten nieuw wordt geregeld: de Bund-Länder-Finanzreform. Over de wet kan waarschijnlijk eind mei in de Bondsdag worden gestemd.
Aan de wet is lang gewerkt. Een belangrijk onderdeel is de Länderfinanzausgleich, die zorgt dat er geld van de rijke deelstaten naar de armere deelstaten vloeit. De onderhandelingen in deze laatste fase gingen vooral over de nieuwe infrastructuurmaatschappij, die de tolinkomsten moet ontvangen en daarvan de snelwegen moet onderhouden. De SPD wil voorkomen dat dit leidt tot een privatisering van de Autobahnen. De Tagesspiegel heeft in de wandelgangen vernomen dat er verschillende aanscherpingen zijn gedaan die privatiseringen moeten tegengaan. Het pakket zou eigenlijk al deze vrijdag door de Bondsdag worden goedgekeurd, maar door de bezwaren van de SPD moest het nog even van de agenda. Lees meer bij Tagesspiegel
Lees meer over 'Politiek':

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’
Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”
.jpg)
CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software
Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd
Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken
Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.
Reacties
Geen reacties aanwezig