Duitslandweb logo Duitslandweb

SPD en CDU/CSU eens over hervorming financiën deelstaten en bond

Kort nieuws - 18 mei 2017 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Duitse regeringspartijen CDU/CSU en SPD zijn het eens geworden over een heel pakket aan wetten waarmee de verdeling van het geld tussen de centrale overheid en de deelstaten nieuw wordt geregeld: de Bund-Länder-Finanzreform. Over de wet kan waarschijnlijk eind mei in de Bondsdag worden gestemd.

Aan de wet is lang gewerkt. Een belangrijk onderdeel is de Länderfinanzausgleich, die zorgt dat er geld van de rijke deelstaten naar de armere deelstaten vloeit. De onderhandelingen in deze laatste fase gingen vooral over de nieuwe infrastructuurmaatschappij, die de tolinkomsten moet ontvangen en daarvan de snelwegen moet onderhouden. De SPD wil voorkomen dat dit leidt tot een privatisering van de Autobahnen. De Tagesspiegel heeft in de wandelgangen vernomen dat er verschillende aanscherpingen zijn gedaan die privatiseringen moeten tegengaan. Het pakket zou eigenlijk al deze vrijdag door de Bondsdag worden goedgekeurd, maar door de bezwaren van de SPD moest het nog even van de agenda. Lees meer bij Tagesspiegel

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer

Met Schröder was het zelden saai

Met Schröder was het zelden saai

Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.


Lees meer

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger