Duitslandweb logo Duitslandweb

Compromis over nivellering tussen deelstaten

Kort nieuws - 7 december 2015 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De deelstaten zijn het eens geworden over een nieuwe verdeling van de belastinginkomsten over de deelstaten, de zogenoemde Länderfinanzausgleich. In Duitsland worden belastinginkomsten van de rijke deelstaten gedeeltelijk doorgeschoven naar de armere deelstaten. Ook is er nog een speciale toeslag van de Bond om de economie in de Oost-Duitse deelstaten op de been te helpen. In 2019 lopen deze regelingen af, vandaar dat er over een nieuw systeem wordt nagedacht. In de nieuwe plannen wordt het geld via de omzetbelasting herverdeeld. De bondsregering zou in dat scenario vanaf 2020 tot 9,7 miljard euro per jaar moeten bijdragen. Lees meer bij Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer

Met Schröder was het zelden saai

Met Schröder was het zelden saai

Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.


Lees meer

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.


Lees meer

'Lobbyminister' Reiche oogst vooral kritiek

'Lobbyminister' Reiche oogst vooral kritiek

Minister van Economie en Energie Reiche moet een energiecrisis managen en voor een 'Wirtschaftswende' zorgen.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger