Duitslandweb logo Duitslandweb

Delen van Böhmermanns Erdogan-gedicht blijven verboden

Kort nieuws - 10 februari 2017 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Duitse komiek Jan Böhmermann mag bepaalde passages van zijn gedicht 'Schmähkritik' (smaadkritiek) over de Turkse president Erdogan niet meer openbaar maken. Dat heeft de rechtbank in Hamburg vandaag bepaald. Böhmermann gebruikte het gedicht vorig jaar in zijn satirische tv-show 'Neo Magazin Royale' om aan Erdogan uit te leggen wat satire is - en dus geoorloofd - en wat smaad is - en dus verboden. In het gedicht werd Erdogan onder meer geitenneuker en pedofiel genoemd. Het leidde tot een internationale affaire. Erdogan klaagde Böhmermann onder meer aan voor belediging van een buitenlands staatshoofd. Die aanklacht werd afgewezen. Met het verbieden van delen van het gedicht komt de echtbank in Hamburg vandaag wel tegemoet aan een andere klacht van Erdogan, die het gedicht als geheel wilde laten verbieden. Lees meer bij Spiegel Online

Lees op Duitslandweb:
Chronologie affaire-Böhmermann

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Duitsland en de wereld':

Boeken: Duitsland onder de loep

Boeken: Duitsland onder de loep

Zeven nieuwe boeken van Nederlandse en Vlaamse auteurs nemen Duitsland vanuit verschillende invalshoeken onder de loep.


Lees meer

Nefertiti schittert in Berlijn, niet in Caïro

Nefertiti schittert in Berlijn, niet in Caïro

De komst van het nieuwe archeologische museum in Caïro heeft de discussie over de buste van koningin Nefertiti aangewakkerd.


Lees meer

Merz organiseert top over Oekraïne

Merz organiseert top over Oekraïne

Kanselier Merz organiseert een digitaal topoverleg met Zelensky en Trump. Het initiatief past bij zijn belofte voor meer steun aan Oekraïne.


Lees meer

Duitsland beperkt wapenexport naar Israël

Duitsland beperkt wapenexport naar Israël

Duitsland levert geen wapens meer aan Israël die kunnen worden ingezet in Gaza, zegt kanselier Merz. Dat is een opvallende koerswijziging.


Lees meer

↑
top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger