Duitslandweb logo Duitslandweb

'Bonn als tweede regeringszetel is veel extra werk'

Kort nieuws - 12 oktober 2016 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Toen de Duitse regering 25 jaar geleden van Bonn naar Berlijn verhuisde, werd afgesproken dat een deel van de ministeries en overheidsdiensten in Bonn zou blijven. Al 25 jaar pendelen veel ambtenaren tussen Bonn en Berlijn op en neer. Minister Hendricks heeft nu in opdracht van de regering een rapport opgesteld waarin een stand van zaken wordt gegeven. Dit rapport werd dinsdag gepresenteerd. Conclusie: de opdeling van ministeries functioneert, maar is wel inefficiënt. Een aanbeveling doet Hendricks niet. Lees meer bij de Frankfurter Allgemeine Zeitung

De Tagesschau somt op hoe de verdeling in z'n werk gaat. Zes ministeries hebben hun hoofdvestiging in Bonn, de andere acht hebben er een tweede vestiging. 36 procent van de regeringsambtenaren werkt in Bonn. De ministers laten zich zelden zien op hun kantoor daar. Minister van Economische Zaken Sigmar Gabriel was er bijvoorbeeld tussen 2013 en 2015 niet één keer. In Bonn houden ook veel NGO's kantoor, en de Verenigde Naties hebben er zelfs 18 organisaties gehuisvest. Lees meer bij de Tagesschau

Tags: Berlijn, Bonn

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Bevlogen politicus Rita Süssmuth overleden

Bevlogen politicus Rita Süssmuth overleden

Süssmuth zette zich onvermoeibaar in voor vrouwenrechten. Ze heeft ook veel betekend voor de Nederlandse-Duitse relaties.


Lees meer

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar

Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.


Lees meer

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot

Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.


Lees meer

Duitsland in 2026

Duitsland in 2026

Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger