Duitslandweb logo Duitslandweb

Constitutioneel Hof: Muzikant mag korte Kraftwerk-sample gebruiken

Kort nieuws - 31 mei 2016 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Het Constitutioneel Hof in Karlsruhe heeft een oordeel van het Bundesgerichtshof verworpen over het gebruik van een sample van de Duitse elektropopband Kraftwerk. Producent Moses Pelham heeft in 1997 een Kraftwerk-sample van 2 seconden in een loop gezet en gebruikt in een eigen nummer, zonder daarvoor toestemming te vragen.  Het gerechtshof oordeelde in 2012 dat dat niet mocht. Dat oordeel moet nu worden herzien. Volgens het Constitutioneel Hof is in het oordeel onvoldoende rekening gehouden met de vrijheid van kunst, die in Duitsland is vastgelegd in de grondwet. Lees meer bij Tagesschau

Tags: muziek

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Cultuur':

Deutsches Kino: Neonazi's en stadsneuroten

Deutsches Kino: Neonazi's en stadsneuroten

De nieuwe reeks Deutsches Kino biedt originele en gevarieerde Duitstalige films, in Delft, Amsterdam en nu ook in Utrecht.


Lees meer

East Side Gallery in Berlijn bestaat 35 jaar

East Side Gallery in Berlijn bestaat 35 jaar

De schilderingen op resten van de Berlijnse Muur worden aangetast door bezoekers en het weer, maar blijven actueel.


Lees meer

Warum, wieso: kennen we allemaal het Ampelmännchen?

Warum, wieso: kennen we allemaal het Ampelmännchen?

Het Oost-Duitse stoplichtfiguurtje is wereldberoemd. Inmiddels heeft het veel concurrentie.


Lees meer

Bijzondere Duitse films voor fijnproevers

Bijzondere Duitse films voor fijnproevers

Zeven bijzondere Duitse films en documentaires geven in Delft en Amsterdam een spannend beeld van het Duitse heden en verleden.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger