Duitslandweb logo Duitslandweb

Procureur-generaal Range opent aanval op ministerie van Justitie

Kort nieuws - 4 augustus 2015

Procureur-generaal Range heeft vanmorgen tijdens een persconferentie de manier waarop het ministerie van Justitie zich inmengt in de beschuldiging van landverraad van twee journalisten "onverdraaglijk" genoemd. Daarmee is volgens hem de onafhankelijkheid van de justitie in gevaar. Spiegel Online noemt de uitspraak een aanval op minister van Justitie Maas die zijn voorbeeld niet kent. Vorige week werd bekend dat Range onderzoek deed naar twee journalisten van het politieke blog Netzpolitik.org, die worden beschuldigd van landverraad omdat ze geheime documenten van de binnenlandse veiligheidsdienst Verfassungsschutz hadden gepubliceerd. Een golf van verontwaardiging brak los om de beschuldiging. Range zegt nu dat hij een onafhankelijke expert naar de zaak heeft laten kijken en die bevestigde gisteren dat het inderdaad om de openbaarmaking van staatsgeheimen gaat. Het ministerie van Justitie gaf hem vervolgens de opdracht het oordeel van de expert in te trekken. Dat heeft hij gedaan. Minister van Justitie Maas komt later deze week met een eigen oordeel. Range moet zorgen dat de wet wordt gevolgd, zei hij vanmorgen. Dat kan hij alleen als de politiek niet probeert hem te beïnvloeden. Lees meer bij faz.net, Spiegel Online en bekijk de persconferentie bij tagesschau.de 
Spiegel Online biedt een overzicht van de affaire en hoe die escaleerde 
Zie ook Süddeutsche Zeitung: Bauernopfer Range, Hardliner Maaßen

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm

Minister snoeit in subsidies: NGO’s slaan alarm

Het Duitse subsidie-programma ‘Demokratie leben’ gaat volledig op de schop en dat veroorzaakt een storm van kritiek.


Lees meer

Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren

Pamflettenactie moest Duitsers na de oorlog weren

Historicus Laura Molijn schreef haar masterscriptie over de actie 'Deutsche nicht erwünscht' tegen Duitse toeristen in Nederland.


Lees meer

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen

Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.


Lees meer

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitsers leren democratie ook in het museum

Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger