Duitslandweb
Tienduizenden demonstranten voor Gaza in Berlijn
Kort nieuws - 28 september 2026 - Auteur: Redactie DuitslandwebIn Berlijn zijn zondag tienduizenden mensen de straat op gegaan om te demonstreren tegen het Israëlische geweld in Gaza. Ook in Düsseldorf was er protest.
De demonstranten in Berlijn hebben zondag opgeroepen tot Europese sancties tegen Israël, het onmiddellijk stopzetten van Duitse wapenleveranties aan Israël en toegang tot humanitaire hulp in Gaza. Het protest was georganiseerd door een alliantie van zo'n 50 organisaties, waaronder Amnesty International en de partij Die Linke.
Volgens de organisatie waren er 100.000 mensen aanwezig, de Berlijnse politie sprak van zeker 60.000 demonstranten. Het is in ieder geval het grootste protest tegen de oorlog in Gaza dat tot nu toe in Duitsland heeft plaatsgevonden. In Düsseldorf waren enkele duizenden mensen aanwezig bij een protest om aandacht te vragen voor de situatie in Gaza. Lees meer bij ZDF Heute en Duitslandfunk
Lees meer over 'Maatschappij':
'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'
Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.
Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn
De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.

Reacties
Geen reacties aanwezig