Duitslandweb logo Duitslandweb

Merkel belooft veiligheid aan Joden in Duitsland

Kort nieuws - 17 februari 2015

Bondskanselier Angela Merkel wil er alles aan doen om de veiligheid van Joodse burgers in Duitsland te waarborgen. Dit zei ze maandag naar aanleiding van de oproep van de Israëlische minister-president Benjamin Netanyahu aan de Europese Joden om het continent te verlaten. Netanyahu reageerde met deze uitspraak op de aanslagen in Kopenhagen waarbij een Joodse bewaker voor een synagoge werd doodgeschoten en de vernieling van honderden Joodse graven in het Franse dorp Sarre-Union. Lees meer bij Spiegel Online   

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Duitsland en de wereld':

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid

Duitsland verrast met koerswijziging in Israëlbeleid

Kanselier Merz uitte deze week stevige kritiek op Israël. Dat is een belangrijke koerswijziging, ook voor Duitsland zelf.


Lees meer

5 vragen over Duitsland en het conflict in het Midden-Oosten

5 vragen over Duitsland en het conflict in het Midden-Oosten

Waarom voelt Duitsland een speciale verplichting voor Israël? En hoe gaat Duitsland om met pro-Palestijns protest?


Lees meer

De Duitse staatsraison

De Duitse staatsraison

De aanval van Hamas op Israël zorgt in Duitsland voor extra grote innerlijke verwarring, ziet Merlijn Schoonenboom in Berlijn.


Lees meer

Duitsland en China zoeken in Berlijn toenadering

Duitsland en China zoeken in Berlijn toenadering

Kanselier Scholz ontving China's premier Li Qiang voor kabinetsoverleg, in de hoop de gespannen relatie tussen beide landen te verbeteren.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger