Duitslandweb logo Duitslandweb

Prijs Deutschlandticket met 9 euro omhoog

Kort nieuws - 24 september 2024 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Het Deutschlandticket voor het openbaar vervoer wordt volgend jaar duurder. Vanaf 1 januari 2025 stijgt de prijs van 49 naar 58 euro per maand. Met het ticket kunnen mensen gebruik maken van bijna al het ov in Duitsland.

In juli werd al bekend dat de prijs van het Deutschlandticket omhoog zou gaan. De verkeersministers van de deelstaten zijn het maandag eens geworden over een prijsstijging van zo’n 18 procent. De deelstaten hopen nu met de prijsstijging genoeg geld te genereren om het ticket de komende jaren in stand te houden, maar of het ticket er ook in 2026 komt, is nog onzeker, schrijft de regionale omroep WDR. 

Het Deutschlandticket, ook wel het 49-euro-ticket genoemd, werd in mei 2023 ingevoerd als een gereduceerd maandabonnement. Met het ticket kan onbeperkt gereisd worden in alle regionale en lokale bussen, trams en treinen in heel Duitsland en op sommige trajecten in de Duits-Nederlandse grensstreek. Het ticket geldt niet voor langeafstandstreinen. 13 miljoen mensen maken er elke maand gebruik van. Lees meer bij Tagesschau en de WDR

 

Reacties

Ruud Kok - 26 januari 2025 19:59

Hoe kun je als Nederla nder hier het best gebruik van maken voor 1 maand? (zonder dat je vast zit aan een abonnement).

Reageer
Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.


Lees meer

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.


Lees meer

100 jaar DAAD: kennis uitwisselen in moeilijke tijden

100 jaar DAAD: kennis uitwisselen in moeilijke tijden

Al 100 jaar stimuleert de DAAD internationale uitwisseling voor studenten en wetenschappers.


Lees meer

Podcast Achtung: Antifa-motie ook in Duitsland

Podcast Achtung: Antifa-motie ook in Duitsland

In onze nieuwe podcast praten we over de hetze tegen Antifa en over de Rusland-connectie van de AfD


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger