
Deelstaat-coalitie SPD en CDU in Berlijn bijna rond
Kort nieuws - 24 april 2023 - Auteur: Redactie DuitslandwebEen meerderheid van de SPD-leden in Berlijn heeft zondag ingestemd met een coalitie van SPD en CDU. Daarmee is de nieuwe deelstaatregering zo goed als rond.
54,3 procent van de SPD-leden stemde in met het coalitieverdrag dat de SPD begin april met de CDU sloot. Vandaag (maandag) stemmen ook de Berlijnse CDU-leden vrijwel zeker in met de samenwerking. CDU-lijsttrekker Kai Wegner volgt dan Franziska Giffey (SPD) op als burgemeester.
De samenwerking met de CDU verdeelt de Berlijnse SPD diep. Vooral de jonge leden van de partij, maar ook meerdere Berlijnse districten, hadden zich duidelijk tegen het coalitieverdrag met de CDU uitgesproken.
De coalitie van CDU en SPD is het gevolg van de deelstaatverkiezingen van februari, die een flinke politieke verschuiving veroorzaakten. De SPD, tot dat moment de grootste, verloor voor het eerst sinds 1999 lokale verkiezingen in de Duitse hoofdstad, terwijl de CDU voor het eerst sinds dat jaar weer eens won. Die uitslag betekende het einde van de zittende coalitie van de SPD, de Groenen en Die Linke. De onderhandelingen tussen de CDU en de SPD verliepen vervolgens soepel. De nieuwe Berlijnse regering zal waarschijnlijk deze week al worden beëdigd. Lees meer bij RBB24
Lees meer over 'Politiek':

Podcast Achtung: Valse start voor kanselier Merz
In deze podcast: wat ging er mis bij Merz' benoeming tot kanselier? Wat staat hem te wachten? En wie zijn de opvallendste ministers?

Merz na twee stemrondes alsnog kanselier
Een blamage: CDU-leider Friedrich Merz had twee rondes nodig om in de Bondsdag tot kanselier te worden gekozen.

Veiligheidsdienst: AfD bewezen extreemrechts
De Duitse veiligheidsdienst Verfassungsschutz bestempelt de AfD als bewezen extreemrechts.
Bondsdag stemt in met aanpassing grondwet
De nieuwe regering kan waarschijnlijk flink investeren in defensie en infrastructuur.
Reacties
Geen reacties aanwezig