Duitslandweb logo Duitslandweb

Deelstaat-coalitie SPD en CDU in Berlijn bijna rond

Kort nieuws - 24 april 2023 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Een meerderheid van de SPD-leden in Berlijn heeft zondag ingestemd met een coalitie van SPD en CDU. Daarmee is de nieuwe deelstaatregering zo goed als rond. 

54,3 procent van de SPD-leden stemde in met het coalitieverdrag dat de SPD begin april met de CDU sloot. Vandaag (maandag) stemmen ook de Berlijnse CDU-leden vrijwel zeker in met de samenwerking. CDU-lijsttrekker Kai Wegner volgt dan Franziska Giffey (SPD) op als burgemeester. 

De samenwerking met de CDU verdeelt de Berlijnse SPD diep. Vooral de jonge leden van de partij, maar ook meerdere Berlijnse districten, hadden zich duidelijk tegen het coalitieverdrag met de CDU uitgesproken. 

De coalitie van CDU en SPD is het gevolg van de deelstaatverkiezingen van februari, die een flinke politieke verschuiving veroorzaakten. De SPD, tot dat moment de grootste, verloor voor het eerst sinds 1999 lokale verkiezingen in de Duitse hoofdstad, terwijl de CDU voor het eerst sinds dat jaar weer eens won. Die uitslag betekende het einde van de zittende coalitie van de SPD, de Groenen en Die Linke. De onderhandelingen tussen de CDU en de SPD verliepen vervolgens soepel. De nieuwe Berlijnse regering zal waarschijnlijk deze week al worden beëdigd. Lees meer bij RBB24

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

Merz levert, maar niet voor iedereen

Merz levert, maar niet voor iedereen

Merz' begrotingsplannen zijn 'de eerste regendruppel op droge grond' voor de Duitse economie, schrijft columnist en econoom Brzeski.


Lees meer

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie

Podcast Achtung: Duits Israëlbeleid ter discussie

In deze podcast bespreken we twee onderwerpen: het Duitse Israëlbeleid en boulevardblad Bild.


Lees meer

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Duitse politici lijden onder geweld en agressie

Beledigingen en geweld tegen Duitse politici nemen flink toe. Steeds vaker stoppen ze met hun werk.


Lees meer

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles

Problemen bij de strengere Duitse grenscontroles

Duitsland heeft strengere grenscontroles ingevoerd. Die leveren praktische en juridische problemen op.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger