
Man steekt mensen neer in trein naar Hamburg
Kort nieuws - 26 januari 2023 - Auteur: Redactie DuitslandwebEen 33-jarige man heeft in de regionale trein van Kiel naar Hamburg reizigers aangevallen met een mes. Twee mensen overleefden de aanval niet, zeven anderen raakten gewond.
De dader kon worden overmeesterd door medepassagiers en op station Brokstedt aan de politie worden overgedragen. Het gaat volgens de politie om een Palestijnse veelpleger die sinds een paar dagen vrij was uit hechtenis. De politie gaat niet uit van een terroristische daad. Donderdagmiddag om 14 uur geven deelstaatminister Sabine Sütterlin-Waack en het plaatselijke hoofd van de politie een persconferentie. In de deelstaat hangen de vlaggen halfstok. Lees meer bij NDR
Lees meer over 'Maatschappij':

Een Duits gezicht
Kijken Duitsers echt treuriger? Merlijn Schoonenboom over blikken, kijken en context.

Warum, wieso: wordt de Duitse grens bewaakt?
Het Schengenverdrag maakte een einde aan grenscontroles in de EU. Toch worden voertuigen tussen Oostenrijk en Duitsland goed gecontroleerd. Hoe kan dat?
Freiheitsfonds koopt zwartrijders vrij
Zwartrijders horen niet in de gevangenis, vindt het Freiheitsfonds. Het riep 15 maart uit tot Freedom Day.

Vrouwendag: Duitse loonkloof en rolmodellen
Omdat het Internationale Vrouwendag is, stellen we vijf Duitse vrouwen voor die ons dit jaar zijn opgevallen.
Reacties
Geen reacties aanwezig