Duitslandweb logo Duitslandweb

Duitse politie pakt broers op voor beramen aanslag

Kort nieuws - 9 januari 2023 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Duitse politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag twee Iraniërs opgepakt die verdacht worden van het voorbereiden van een jihadistisch gemotiveerde aanslag. De arrestaties vonden plaats in het huis van één van de twee verdachten in de stad Castrop-Rauxel (Noordrijn-Westfalen).

Na een tip van de Amerikaanse geheime dienst viel de politie het appartement van een 32-jarige Iraniër binnen. Hij zou een aanslag willen plegen met giftige stoffen. Bij de huiszoeking zijn laptops en telefoons in beslag genomen. Gifstoffen of wapens werden niet gevonden, meldde het parket in Düsseldorf. De 25-jarige broer van de 32-jarige verdachte die zich ook in het appartement bevond is ook gearresteerd. 

Sinds deze maandagochtend doet de politie opnieuw doorzoekingen. Dit keer in twee garages in Castrop-Rauxel die in gebruik zouden zijn door de 32-jarige verdachte. Een speciale eenheid van de brandweer is aanwezig voor het geval er chemische stoffen worden aangetroffen.  

Hoever de plannen voor een aanslag waren uitgewerkt, is nog niet duidelijk. De 32-jarige verdachte, die net als zijn broer sinds 2015 in Duitsland is, zou volgens het parket niet namens de Iraanse autoriteiten handelen. Hij zou een aanhanger zijn van een soennitisch-islamitische terreurgroep, meldt persbureau dpa. Lees meer bij Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.


Lees meer

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.


Lees meer

100 jaar DAAD: kennis uitwisselen in moeilijke tijden

100 jaar DAAD: kennis uitwisselen in moeilijke tijden

Al 100 jaar stimuleert de DAAD internationale uitwisseling voor studenten en wetenschappers.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger