
Oud-kanselier Schröder vecht sluiting Bondsdagkantoor aan
Kort nieuws - 12 augustus 2022 - Auteur: Redactie DuitslandwebOud-kanselier Gerhard Schröder legt zich er niet bij neer dat de Bondsdag heeft besloten dat zijn kantoor en personeel niet langer wordt betaald.
Oud-kanseliers krijgen traditiegetrouw na hun ambtstijd een kantoor en eigen staf in de Bondsdag. Dat Schröder nauwe banden met de Russische president Poetin heeft en voor Russische staatsbedrijven werkt, maakten deze privileges omstreden.
De begrotingscommissie van de Bondsdag wil de kosten voor kantoor en personeel niet langer dragen. De faciliteiten worden geboden zodat een oud-kanselier de taken kan blijven vervullen die volgen uit zijn ambt en zich kan blijven inzetten voor het land. Dat is bij Schröder niet het geval, volgens de commissie. Die beslissing wil Schröder nu aanvechten via de bestuursrechter. Hij vindt het verlies van zijn privileges willekeurig en onrechtmatig. Lees meer bij Tagesschau
Lees meer over 'Politiek':

Verontwaardiging over hervorming Duits kiesstelsel
Dat de Bondsdag kleiner moest worden, daar was iedereen het over eens. Maar van de hervorming die nu is besloten, laten analisten weinig heel.
Duitse regering ruziet over verbod verbrandingsmotor
De Duitse FDP trok tot verbijstering van Brussel de steun in aan het EU-verbod op de productie van diesel- en benzineauto's. Wat is er aan de hand?

Duitse dienstplicht ondanks discussie geen optie
De Duitse minister van Defensie Pistorius noemt de afschaffing van de dienstplicht een fout. Toch is herinvoering geen optie.
Reacties
Geen reacties aanwezig