Duitslandweb
Bondsdag kiest Scholz tot nieuwe kanselier
Kort nieuws - 8 december 2021 - Auteur: Redactie DuitslandwebWoensdagmorgen heeft de Bondsdag Olaf Scholz gekozen tot nieuwe kanselier. Hij kreeg 395 stemmen. De Bondsdag nam eerder afscheid van Merkel met een lange staande ovatie.
Om 9 uur begon de zitting waarin Scholz werd gekozen. Hij is voorgedragen door bondspresident Frank-Walter Steinmeier. Om 10 uur waren alle stemmen afgegeven. 395 Bondsdagleden stemden voor Scholz, 303 tegen en 6 leden onthielden zich van stemming. De stemming is geheim. Naar verwachting legt Olaf Scholz rond 12 uur de eed af. Na 13 uur wordt het nieuwe kabinet voorgesteld. De ministers worden vervolgens beëdigd.
Merkel was 16 jaar kanselier en meer dan 30 jaar Bondsdaglid. Haar verhuizing uit het Kanzleramt naar een kantoor in de buurt, waar ze levenslang recht op houdt, is al begonnen, meldden Duitse media. Volg de livestream van de installatie van de nieuwe regering en lees vanaf 12 uur meer over de kanselierswissel in Duitsland op Duitslandweb.
De opening van de zitting met het applaus voor Angela Merkel:
Lees meer:
Merkels moeilijke beginjaren
In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.
Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor
Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.
Met Schröder was het zelden saai
Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.
Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af
De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.

Reacties
Geen reacties aanwezig