Duitslandweb
'Minder orgaandonaties omdat artsen zich er minder voor inzetten'
Kort nieuws - 21 januari 2014Het aantal orgaandonaties in Duitsland is vorig jaar, na een aantal schandalen in ziekenhuizen, met 16,3 procent gedaald. Dat komt niet omdat er minder donoren zijn, maar omdat artsen minder bereid zijn zich voor orgaandonaties in te zetten. Zij melden veel minder beschikbare organen aan bij de Duitse stichting voor orgaantransplantatie DSO dan in voorgaande jaren, meldt de voorzitter van de bemiddelingsorganisatie voor transplantaties Europlant. De artsen zijn volgens hem sceptisch geworden door de schandalen. Lees meer bij Süddeutsche.de >>
Lees meer over 'Maatschappij':
'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'
Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.
Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn
De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.
De corona-pandemie als 'Zeitenwende'
In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.
Solliciteren bij de Bundeswehr
Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.

Reacties
Geen reacties aanwezig