Duitslandweb logo Duitslandweb

Rechter: Alleen chocola van Ritter Sport mag vierkant zijn

Kort nieuws - 23 juli 2020 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Een opmerkelijke rechtszaak in Duitsland: daar heeft de rechter vandaag uitspraak gedaan over de vorm van een chocoladereep. 

Alleen de chocola van Ritter Sport mag vierkant zijn. Dat heeft het Bundesgerichtshof donderdag bepaald. Het Duitse chocolademerk zou de vorm bij de oprichting in 1932 hebben bedacht zodat de reep in elke zak van een sportjack zou passen zonder dat die zou breken.

In de jaren negentig liet Ritter Sport - "Quadratisch. Praktisch. Gut." - de vierkante verpakking als beschermd merk registreren. Daar kwam Mondelez, een Amerikaans bedrijf dat Milka-chocola produceert, tegen in het geweer. Het wil zijn Milka-chocola ook in vierkante vorm kunnen aanbieden.

De rechter heeft de klacht vandaag echter afgewezen. Alleen als de vorm de reep "een wezenlijke waarde verleent", had Ritter Sport die niet exclusief voor zichzelf mogen claimen. Dan zou het bedrijf een monopolie op een design hebben dat ook voor de concurrentie belangrijk kan zijn. Maar dat is hier niet het geval, vindt de rechtbank. De vorm heeft geen artistieke waarde en leidt ook niet tot prijsverschillen. Lees meer bij Spiegel Online en tagesschau.de

Tags: justitie, voedsel

Reacties

Jan Van De Hoven - 2 augustus 2020 19:02

Vind wel Dat rechter gelijk Heeft....

Reageer
Piet Jan Van De Hoven - 2 augustus 2020 19:03

Ja inderdaad Jan

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten

De onderkomens van arbeidsmigranten in Berlijn zijn soms zo erbarmelijk dat de politie ze er direct weghaalt.


Lees meer

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen

Katholieken vormen de grootste religieuze gemeenschap in Duitsland. Maar steeds meer mensen verlaten de kerk.


Lees meer

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag

Dansen voor Duitsers taboe op Goede Vrijdag

Met Pasen is ingetogenheid wettelijk afgedwongen in Duitsland.


Lees meer

Juridische kennis als wapen tegen rechtspopulisten

Juridische kennis als wapen tegen rechtspopulisten

Burgermoed #4: Jurist Maximilian Steinbeis maakt de Duitse samenleving alert op de zwakke plekken in de rechtsstaat.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger