Duitslandweb logo Duitslandweb

Rechter: Verbod hoofddoek bij advocaten-in-opleiding rechtmatig

Kort nieuws - 27 februari 2020 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Het is toegestaan om advocaten-in-opleiding in Duitsland te verbieden een hoofddoek te dragen als ze in de rechtszaal aan het werk zijn. Dat heeft het Bundesverfassungsgericht donderdag bepaald.

Een Duits-Marrokkaanse vrouw die vanuit religieuze motieven in het openbaar een hoofddoek draagt, had een klacht ingediend. In Hessen, waar zij haar opleiding deed, mogen advocaten-in-opleiding een hoofddoek dragen, maar niet als ze justitie of de staat vertegenwoordigen in de rechtszaal. Een rechtbank in Frankfurt gaf de vrouw in eerste instantie gelijk, een hogere rechtbank in Hessen draaide dat echter terug.

Het Constitutioneel Hof, de hoogste Duitse rechtbank, heeft nu bepaald dat in de rechtbank de plicht om je in religieus of andere levensbeschouwelijk opzicht neutraal op te stellen zwaarder mag wegen dan de vrijheid van religie. Het is aan de overheid - in dit geval de deelstaat Hessen - om te bepalen of ze een hoofddoek wel of niet verbiedt. Lees meer bij Spiegel Online

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Judith de Jong onderzocht hoe Nederlanders en Duitsers met een migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.


Lees meer

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.


Lees meer

100 jaar DAAD: kennis uitwisselen in moeilijke tijden

100 jaar DAAD: kennis uitwisselen in moeilijke tijden

Al 100 jaar stimuleert de DAAD internationale uitwisseling voor studenten en wetenschappers.


Lees meer

Podcast Achtung: Antifa-motie ook in Duitsland

Podcast Achtung: Antifa-motie ook in Duitsland

In onze nieuwe podcast praten we over de hetze tegen Antifa en over de Rusland-connectie van de AfD


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger