Duitslandweb logo Duitslandweb

Zoon Duitse oud-president Von Weizsäcker doodgestoken

Kort nieuws - 20 november 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Fritz von Weizsäcker, zoon van oud-bondspresident Richard von Weizsäcker, is dinsdagavond doodgestoken in Berlijn. Hij werd aangevallen terwijl hij een voordacht hield in een privékliniek. Geactualiseerd op 21 november 2019

Von Weizsäcker (59), die in de Schlosspark-Klinik in de Berlijnse wijk Charlottenburg werkte als arts, werd door een man uit het publiek met een mes gestoken. Een politieagent die toevallig in de zaal was probeerde de aanvaller te stoppen. Daarbij raakte hij zelf zwaargewond. Von Weizsäcker overleed ter plekke.

De 57-jarige verdachte is gearresteerd. Volgens Spiegel Online wilde de verwarde man wraak nemen op de familie Von Weizsäcker omdat vader Richard von Weizsäcker in de jaren zestig directeur was bij chemieconcern Boehringer Ingelheim. Dat bedrijf zou een rol hebben gespeeld bij de productie van het gifgas Agent Orange, dat in de Vietnam-oorlog is gebruikt. Lees meer bij Tagesspiegel

De vader van Fritz, Richard von Weizsäcker (CDU, 1920-2015) was bondspresident van 1984 tot 1994. Daarvoor was hij burgemeester van West-Berlijn. Richard Von Weizsäcker speelde een belangrijke rol in de naoorlogse geschiedenis van Duitsland. Zijn rede in de Bondsdag op 8 mei 1985 werd beroemd omdat hij die dag, toen Duitsland in 1945 capituleerde, ook een bevrijding noemde voor Duitsland zelf. Lees ook ons portret van Richard von Weizsäcker.

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

Doodgaan in Duitsland

Doodgaan in Duitsland

Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.


Lees meer

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s

In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.


Lees meer

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag

Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.


Lees meer

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Onbekommerd-fietsen-heimwee

Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger