Duitslandweb logo Duitslandweb

Minister Kramp-Karrenbauer wil nationale veiligheidsraad

Kort nieuws - 8 november 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Minister van Defensie Annegret Kramp-Karrenbauer heeft in een toespraak gezegd dat ze een nationale veiligheidsraad zou willen instellen. 

Die moet diplomatieke-, militaire-, economische- en veiligheidsinstrumenten coördineren. Ook wil ze dat het Duitse leger een actievere rol krijgt op het wereldtoneel. Duitsland moet zich niet te klein maken, zei de minister. Regeringspartner SPD voelt niet voor een veiligheidsraad. Ook heeft het leger al de handen vol aan de huidige missies, en komt het materieel en manschappen te kort. Daarop moet de minister zich concentreren, vindt de SPD. Lees meer bij Tagesschau 

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”


Lees meer

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.


Lees meer

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?


Lees meer

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger