Duitslandweb
Duitsers drinken steeds minder uit statiegeldflessen
Kort nieuws - 18 september 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebHoewel Duitsland en de EU de hoeveelheid plastic afval willen beperken, neemt het aandeel herbruikbare statiegeldflessen in Duitsland af.
In 2017 werd nog maar 42 procent van de dranken in herbruikbare flessen gevuld. In 2010 was dat nog 48 procent. En dat terwijl de regering streeft naar 70 procent in 2022. Een positieve uitzondering zijn de bierflesjes: meer dan 80 procent is opnieuw te gebruiken. In Duitsland zit overigens ook statiegeld op wegwerpflesjes en blik. Deze verpakkingen worden gerecycled. Hervullen is milieuvriendelijker dan recyclen. Lees meer bij Tagesschau
Lees ook op Duitslandweb: Flesjes en blikjes belanden in Duitsland niet in de berm
Lees meer over 'Maatschappij':
Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s
In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.
Kiesdrempel remt diversiteit in Bondsdag
Judith de Jong onderzocht hoe burgers met migratieachtergrond zich vertegenwoordigd voelen in de politiek.
Onbekommerd-fietsen-heimwee
Vrezen voor je leven op de fiets in Hamburg. Paul Kerssemakers opent onze serie eindejaarscolumns.
100 jaar DAAD: kennis uitwisselen in moeilijke tijden
Al 100 jaar stimuleert de DAAD internationale uitwisseling voor studenten en wetenschappers.

Reacties
Geen reacties aanwezig