Duitslandweb logo Duitslandweb

Bestuurder voetbalclub Schalke 04 geschorst wegens discriminatie

Kort nieuws - 8 augustus 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De voorzitter van de raad van toezicht van de Duitse voetbalclub FC Schalke 04, Clemens Tönnies, heeft zijn functie tijdelijk neergelegd. Hij heeft de regels tegen discriminatie die de club hanteert, overtreden.

Tönnies zei vorige week dat er beter energiecentrales in Afrika gebouwd kunnen worden dan dat er belastingsverhogingen komen voor klimaatbescherming. 'Dan stoppen de Afrikanen met het kappen van bomen en het produceren van kinderen als het donker is.' 

De uitspraken maakten veel los. Tönnies verontschuldigde zich later voor zijn uitlatingen en noemde het 'verkeerd' en 'ondoordacht'. De club wijst de beschuldiging van racisme van de hand, maar vindt ze wel in strijd met de anti-discriminatieregels van de vereniging. De voorzitter is voor drie maanden geschorst. Dit maakte vervolgens weer een discussie los over racisme.

Volgens Afrikabeauftragte Günter Nooke, een speciaal adviseur voor de regering, zijn boskap en bevolkingsgroei op het Afrikaanse continent weldegelijk belangrijke kwesties die besproken moeten worden. Maar volgens Nooke maakt de manier waarop Tönnies de thema's aansnijdt, een constructief debat heel moeilijk. Lees meer bij Welt Online en bij Tagesschau

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

'Duitse media dragen bij aan moslimhaat'

'Duitse media dragen bij aan moslimhaat'

Moslims in Duitsland worden in veel situaties gediscrimineerd. Media spelen daarin ook een rol.


Lees meer

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht

Duitse legerbases door spionage-drones bezocht

Boven Duitse strategische doelen worden veelvuldig drones gezien. Alles wijst op Russische spionage.


Lees meer

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?


Lees meer

EK 2025: Duitse voetbalvrouwen blinken niet uit

EK 2025: Duitse voetbalvrouwen blinken niet uit

Het Duitse elftal is door naar de kwartfinale van het EK in Zwitserland ondanks een zware nederlaag tegen Zweden.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger