Duitslandweb
'Masterplan' moet massale bomensterfte in Duitsland stoppen
Kort nieuws - 1 augustus 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebDoor droogte, hoge temperaturen, bosbranden, stormen en kevers sterven er veel bomen in Duitse bossen. Als er niks gebeurt, stijgt de bomensterfte naar ongekende hoogte, waarschuwen experts. De minister overlegt vandaag over een actieplan.
Volgens natuurorganisatie Schutzgemeinschaft Deutscher Wald (SDW) is er al 120.000 hectare bos afgestorven. Een van de grootste bedreigingen is de schorskever, een insect dat tussen het schors en het hout van de boom leeft en daardoor de boom beschadigt. Vooral sparren vallen massaal aan dit beestje ten prooi. Door het steeds droger wordende klimaat rukt de schorskever op.
Minister van Landbouw Julia Klöckner (CDU) overlegt vandaag met bosbouwministers uit verschillende deelstaten in Saksen over een masterplan om de bedreigde bossen beter te beschermen. Het is een voorbereiding op een nationale 'Waldgipfel', een topoverleg, in september. In de aanloop naar de ontmoeting vandaag heeft Klöckner al om een half miljard euro uit het Energie- en Klimaatfonds gevraagd voor een herbebossingsprogramma. Het bos is volgens de minister een belangrijke klimaatbeschermer. De Duitse bossen halen jaarlijks zo'n 58 miljoen ton CO2 uit de lucht. Lees meer bij Tagesschau, Deutsche Welle en Focus Online
Lees meer over 'Maatschappij':
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.
Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid
Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.

Reacties
Geen reacties aanwezig