Duitslandweb
Frankfurt: Man duwt kind voor trein
Kort nieuws - 29 juli 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebEen man heeft maandagmorgen op Frankfurt Hauptbahnhof een 8-jarig kind en zijn moeder voor een naderende trein geduwd. Het kind is overleden, de moeder kon de trein ontwijken.
Volgens de Duitse politie is de dader, een man met de Eritrese nationaliteit, door omstanders tegengehouden en aan de politie overgedragen. Hij zou geprobeerd hebben nog een persoon op het spoor te duwen, maar dat was niet gelukt.
Ruim een week geleden was in het plaatsje Voerde in Noordrijn-Westfalen ook al een vrouw op het spoor geduwd. De dader kende zijn slachtoffer volgens de politie niet. Maandag bevestigde de politie dat in zijn bloed sporen van cocaïne zijn gevonden. De 28-jarige man was eerder veroordeeld wegens diefstal en mishandeling. Lees meer in het persbericht van de politie van Frankfurt en bij Spiegel Online
De gruwelijke daad maandag in Frankfurt riep direct reacties op van onder meer prominente AfD'ers, die het vluchtelingenbeleid van Duitsland hekelden.
Lees meer over 'Maatschappij':
Expansiedrift koffiezaak LAP leidt tot boycot
Menig Duitse student heeft koffieketen LAP in de ban gedaan. Het bedrijf zou met durfkapitaal de concurrentie wegdrukken.
Duitsland in 2026
Deelstaatverkiezingen, een staatsbezoek en 'Babylon Berlin': een vooruitblik op politiek, cultuur en belangrijke data in Duitsland.
Doodgaan in Duitsland
Wiebke Pittlik moest zich deze zomer verdiepen in de Duitse uitvaartwetgeving en het bijbehorende, bijzondere vocabulair.
Wat we kunnen leren van de Duitse mensa’s
In Duitsland is het doodnormaal: gezonde en goedkope maaltijden op de universiteit of op het werk. Waarom in Nederland niet, vraagt Max Smedes zich af.

Reacties
Geen reacties aanwezig