Duitslandweb logo Duitslandweb

Süddeutsche Zeitung geeft uitleg over Strache-video

Kort nieuws - 20 mei 2019 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De video waardoor de Oostenrijkse vice-kanselier Strache dit weekeinde moest terugtreden, is gepubliceerd door de Duitse kranten Süddeutsche Zeitung en Spiegel. Süddeutsche Zeitung legt in een commentaar verantwoording af over de keuze om de video te publiceren, al is de herkomst dubieus en krijgen deze media zo een rol in de Oostenrijkse politiek.

De krant legt uit dat media in een democratie een controlerende functie hebben. "Wij (...) voelen ons schatplichtig aan de democratie en de liberale samenleving", aldus het commentaar.

Der Spiegel en SZ publiceerden zaterdag een video die hen was toegespeeld, door wie is niet bekend. Op de video uit 2017 is FPÖ-leider en vice-kanselier Heinz-Christian Strache te zien in gesprek met een vrouw die zich voordoet als Russische oligarche. Strache doet haar toezeggingen in ruil voor hulp in de verkiezingen. Ze spreken onder meer over het overnemen van een Oostenrijkse krant. Ook een andere FPÖ'er is bij de gesprekken aanwezig.

De video sloeg in als een bom in Oostenrijk. Strache moet vertrekken, de regering van Sebastian Kurz wankelt, nieuwe verkiezingen zijn aangekondigd. Lees meer bij Süddeutsche Zeitung

Reacties

Peter - 23 mei 2019 14:29

De zweedse leden van het Europese Parlament Anna Corazza Bildt heb in een brief aan de Centrum Partij leider Annie Lööf geschreven dat ze all mogelijk moeten doen om recht-populistische partijen te diskrediteren. Zij schreef ook dat ze ervaring hebben hoe dat te doen. Ze werken samen met een Dossier Center van een russische oligarch. En nu Matteo Salvini is op weg diskredieteerd te zijn. Dit is geen fair play en dit is geen democratie https://medium.com/@welchtom/2019-european-elections-rules-

Reageer
Peter - 23 mei 2019 14:28

Maar het is niet de eerste keer de recht-populistische partijen diskrediteerd worden. Het is een echte informatieoorlog voor Europese verkiezing. Rechte partijen beïnvloeden europese politiek te veel. Er zijn krachten die dat niet willen. Ze verzoeken invloed te krijgen. Nu splijten verkiezing Oostenrijk, duitse Frohnmaier zal “onder totale controle van het Kremlin komen” en nu willen ze de inteliaanse politicus Matteo Salvini diskrediteren . De zweedse leden van het Europese Parlament Anna Co

Reageer
Wiebke Pittlik Peter - 23 mei 2019 14:39

Die 'krachten' willen de democratie beschermen. Oostenrijk laat nu juist zien hoe belangrijk en nodig dat is.

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer

Met Schröder was het zelden saai

Met Schröder was het zelden saai

Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.


Lees meer

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger