
Speciale politie-eenheid pakt 'patserauto's' aan in Hamburg
Kort nieuws - 2 mei 2019 - Auteur: Redactie DuitslandwebIn Hamburg leiden 'patserauto's' tot grote ergernis in de binnenstad. Het zijn vaak peperdure bolides die met veel kabaal en met hoge snelheid rondrijden. Een speciale eenheid van de politie voert daarom strenge controles uit.
De 'Kontrollgruppe Autoposer' van de politie, die in 2017 werd opgericht, heeft inmiddels 4700 auto's in Hamburg gecontroleerd. 550 voertuigen werden direct van de weg gehaald omdat er ontoelaatbaar aan was gesleuteld.
Inmiddels zijn er 250 rechtszaken geweest voor te snel rijden, illegaal racen, en drugs en alcohol in het verkeer. Ook andere Duitse steden kampen met overlast van de trend om auto's te tunen, soms zelfs met goudfolie te bedekken en de motor op te voeren en er dan mee rond te rijden, juist in drukke straten. Lees meer bij Süddeutsche Zeitung.
Lees meer over 'Maatschappij':

Rel om concerten pro-Palestijnse Macklemore
Rapper Macklemore treedt in juli op tijdens het Duitse festival Deichbrand. Maar hij ligt onder vuur om zijn pro-Palestijnse teksten.

Spanning rond Duitse herdenking WO II op 8 mei
Duitsland staat op 8 mei stil bij het einde van de Tweede Wereldoorlog. Maar deze 'Tag der Befreiung' is een beladen dag.

Berlijn opent opvanghuis voor arbeidsmigranten
De onderkomens van arbeidsmigranten in Berlijn zijn soms zo erbarmelijk dat de politie ze er direct weghaalt.

Aantal Duitse kerkgangers blijft dalen
Katholieken vormen de grootste religieuze gemeenschap in Duitsland. Maar steeds meer mensen verlaten de kerk.
Reacties
Geen reacties aanwezig