Duitslandweb
Tienduizenden protesteren tegen kap Hambacher bos
Kort nieuws - 8 oktober 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebTienduizenden mensen hebben zaterdag opnieuw tegen de bruinkoolwinning in het Hambacher bos geprotesteerd. Ze vierden de beslissing van de rechter in Münster, die vrijdag de kap van het bos voorlopig heeft verboden.
Het was met 50.000 mensen de grootste anti-bruinkooldemonstratie die ooit in Noordrijn-Westfalen heeft plaatsgevonden, zeggen de organisatoren. De demonstratie was in eerste instantie verboden maar werd zaterdag alsnog toegestaan. Vorige maand was RWE begonnen met de voorbereidingen voor de bomenkap. Het energiebedrijf wil bruinkool winnen in het gebied. De weerstand daartegen is enorm. Actievoerders hielden het bos jaren bezet om bomenkap tegen te houden.
Omdat de kap voorlopig is stilgelegd, heeft minister van Binnenlandse Zaken van NRW Herbert Reul zondag aangekondigd dat de politie uit het bos zal worden teruggetrokken. Hij zei erbij dat hij hoopte dat dit voor de activisten geen aanleiding is het bos weer te bezetten. Maar die zijn inmiddels teruggekeerd en bouwen nieuwe boomhutten. Lees meer bij Spiegel Online
Lees meer over 'Maatschappij':
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.
Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid
Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.

Reacties
Geen reacties aanwezig