Duitslandweb logo Duitslandweb

Nabestaanden terreuraanslagen krijgen veel meer geld

Kort nieuws - 20 juli 2018 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Nabestaanden van slachtoffers van terreuraanslagen in Duitsland krijgen voortaan veel meer financiële hulp. Aanleiding voor het besluit van de bondsrgering waren klachten van slachtoffers van de aanslag op de kerstmarkt in Berlijn in 2016.

Ouders, echtgenoten en kinderen van bij een terreuraanslag overleden persoon krijgen voortaan 30.000 euro in plaats van de 10.000 euro die tot nog toe werd betaald. Broers en zussen krijgen 15.000 euro in plaats van 5.000 euro. 

De bedragen gelden niet alleen voor de nabestaanden van de aanslag op de kerstmarkt in Berljn in 2016, waarbij 12 doden vielen. Ook de familie van de slachtoffers van neonazi-terreurgroep NSU komt ervoor in aanmerking. De NSU pleegde tussen 2000 en 2007 tien moorden. In totaal krijgen zo'n 300 families van slachtoffers van terreuraanslagen extra geld, laat Edgar Franke weten. Hij werd in april door de regering benoemd tot Opferbeauftragte en houdt toezicht op de omgang met slachtoffers. Lees meer bij tagesschau.de

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Maatschappij':

'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'

'Duitse politiek moet meer doen voor lhbti+-ers'

Na de aanslag op de Pride in Berlijn wordt de roep luider om lhbti+-ers beter te beschermen tegen het toenemende geweld.


Lees meer

Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn

Onbegrip en verdriet na aanslag Pride Berlijn

De roep om consequenties neemt toe na de aanslag op de Pride in Berlijn. Er is veel onbegrip over de omgang met de verdachte.


Lees meer

De corona-pandemie als 'Zeitenwende'

De corona-pandemie als 'Zeitenwende'

In de serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt oud-correspondent Kim Deen over hoe corona Duitsland polariseerde.


Lees meer

Solliciteren bij de Bundeswehr

Solliciteren bij de Bundeswehr

Ardy Beld is tolk en vertaler Russisch en meldde zich bij de Bundeswehr. Zijn sollicitatie blijkt vooral een oefening in geduld.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger