Duitslandweb logo Duitslandweb

'Duitse honorair consuls betrokken bij belastingontduiking'

Kort nieuws - 22 juni 2018 - Auteur: Redactie Duitslandweb

Verschillende honorair-consuls van Duitsland zijn betrokken bij belastingontduiking via offshore-bedrijven en belastingparadijzen, ontdekten Süddeutsche Zeitung (SZ) en Bayerischer Rundfunk (BR).

Honorair-consuls, die Duitsland vertegenwoordigen op plekken waar geen ambassade is, zijn vrijwilligers. Ze horen de belangen en de reputatie van Duitsland te behartigen. Volgens onderzoek van SZ en BR, onder meer gebaseerd op de gelekte 'Panama Papers' en 'Paradise Papers' zijn of waren rond een dozijn van hen ook actief als adviseurs voor bedrijven die hun belastingafdracht willen beperken. Het ministerie van Buitenlandse Zaken zegt niet op de hoogte te zijn van de activiteiten van de consuls. Het laat weten de activiteiten van alle honorair-consuls te gaan onderzoeken. Lees meer bij Tagesschau en bij BR

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer:

Merkels moeilijke beginjaren

Merkels moeilijke beginjaren

In onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' vertelt correspondent Rob Savelberg over Merkels eerste jaren als kanselier.


Lees meer

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Lübcke-monument houdt de CDU een spiegel voor

Een kunstenaarscollectief zette een standbeeld van de vermoorde politicus Lübcke voor het CDU-kantoor in Berlijn. De partij spreekt er schande van.


Lees meer

Met Schröder was het zelden saai

Met Schröder was het zelden saai

Oud-correspondent Margriet Brandsma kijkt in onze serie '30 jaar Duitsland door Nederlandse ogen' terug op het tijdperk-Schröder.


Lees meer

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

Radicale AfD in Saksen-Anhalt koerst op winst af

De AfD in Saksen-Anhalt zou na de verkiezingen in september kunnen gaan regeren. Dat maakt veel mensen nerveus.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger