
Antisemitisme: 'Draag geen keppel op straat'
Kort nieuws - 24 april 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebDe voorzitter van de Centrale Joodse Raad in Duitsland heeft in een radio-interview gezegd dat hij joden afraadt een keppel te dragen op straat in de grote steden.
Aanleiding voor zijn uitspraak is de recente discussie over antisemitisme in Duitsland. Vorige week ging een Syriër een man met een keppel te lijf op straat in Berlijn. Die beelden zorgden voor veel verontwaardiging, maar de discussie over een toenemend antisemitisme speelt al maanden. Kanselier Merkel heeft afgelopen weekeinde tegen een Israëlische televisiezender gezegd dat er met de komst van vluchtelingen uit Arabische landen ook een andere vorm van antisemitisme naar Duitsland is gekomen. Maar antisemitisme was er ook daarvoor al in Duitsland, benadrukte ze. De Centrale Raad van Moslims in Duitsland heeft zich in de Rheinische Post duidelijk uitgesproken tegen antisemitisme. Dat is een zonde die we niet accepteren, zei hij. Lees meer bij Spiegel Online: Uitspraken Joodse Raad en uitspraken Merkel en bij ZDF: Uitspraken Centrale Raad van Moslims
Lees meer over 'Maatschappij':

Een zeer Duits syndroom
Columnist Merlijn Schoonenboom verdiept zich in het fenomeen van een verzonnen joodse identiteit.

'Hamburgse Banksy' hangt overal bordjes op
Honderden gebaksbordjes met kritische teksten hangen inmiddels in heel Hamburg. De kunstenares blijft liever anoniem.

Warum, Wieso: Noemen Duitsers een meer ‘ein See’
Duitsers noemen een meer 'See' en een zee 'Meer'. Nederlanders doen het precies andersom. Hoe zit dat? We doken in deze taalkwestie.

Duitsland worstelt met academische vrijheid
De grenzen van de academische vrijheid staan in Nederland en in Duitsland ter discussie. Cancellen is ongewenst, maar desinformatie verspreiden is dat ook.
Reacties
Geen reacties aanwezig