Duitslandweb
'Afluistermogelijkheden BND zijn aanval op persvrijheid'
Kort nieuws - 31 januari 2018 - Auteur: Redactie DuitslandwebBuitenlandse journalisten hebben een klacht ingediend bij het Constitutioneel Hof tegen de afluistermogelijkheden van de Duitse inlichtingendienst BND.
De Bundesnachrichtendienst BND mag - volgens het in 2016 herziene BND-Gesetz - internetverbindingen en telefoons in het buitenland afluisteren zonder dat er sprake is van een specifieke verdenking. Zo kunnen bronnen van journalisten er niet meer op vertrouwen dat hun identiteit geheim blijft, laat de Duitse belangenorganisatie van journalisten DJV weten. De DJV noemt de BND-wet een aanval op de persvrijheid.
De BND mag journalisten in Duitsland niet afluisteren, binnen de EU beperkt, maar voor journalisten buiten de EU gelden geen beperkingen. Zo ontstaat een twee-klassen-persvrijheid, aldus de klagers, waaronder internationale journalisten- en mensenrechtenorganisaties. Villamedia, de website van journalistenvakbond NVJ, meldde dat de Nederlandse journalist Paul van Gageldonk een van de klagers is. Lees meer bij Zeit Online en bij Villamedia
Lees meer over 'Maatschappij':
Rusland werft voor ‘repatriëring’ Duitse Russen
Duitsers met Russische wortels worden met reclame voor emigratie naar Rusland bestookt, zag journalist Ardy Beld.
Duitsers leren democratie ook in het museum
Duitse musea zien een belangrijke rol voor zichzelf weggelegd als het gaat om educatie over democratie, zag redacteur Lynn Stroo.
Studie: Racisme in Duitse instanties wijdverbreid
Een groot opgezet onderzoek identificeert vormen van racisme in Duitse overheidsdiensten en draagt maatregelen aan.
Dakloosheid in Berlijn overal zichtbaar
Het aantal daklozen in Duitsland neemt toe. Rob Savelberg ziet dat in Berlijn en sprak met hulpverleners van de Bahnhofsmission.

Reacties
Geen reacties aanwezig