Duitslandweb logo Duitslandweb

Groenen kiezen verrassend voorzittersduo

Kort nieuws - 29 januari 2018 - Auteur: Redactie Duitslandweb

De Groenen hebben zaterdag op hun partijcongres een nieuw voorzittersduo gekozen. Met Annalena Baerbock en Robert Habeck hebben de gedelegeerden gekozen voor twee Realo's.

Bij Die Grünen is het gebruikelijk dat er een voorzitter wordt gekozen van de meer radicale Fundi-vleugel en een voorzitter van de meer pragmatische Realo-vleugel. Dat nu de Realo's Baerbock en Habeck zijn gekozen, zien Duitse media als een teken dat de Fundi's onder de gedelegeerden in de minderheid zijn. Ook nieuw is dat Habeck zijn voorzitterschap voorlopig nog wil combineren met zijn ministerschap in de deelstaat Sleeswijk-Holstein. Daar is hij minister van Landbouw. Lees meer bij Frankfurter Allgemeine Zeitung 

Tags: die Grünen

Reacties

Geen reacties aanwezig

Maximaal 500 tekens toegestaan

Lees meer over 'Politiek':

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

100 dagen Merz: ‘Er valt nog veel te leren’

Merz' regering scoort slecht in de peilingen. Toch is politicoloog Korte optimistisch. “Er is geld. Daarmee kun je veel doen.”


Lees meer

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

CDU overweegt inzet omstreden Palantir-software

Minister Dobrindt (CSU) onderzoekt of Duitsland gebruik kan maken van surveillancesoftware van het omstreden Amerikaanse bedrijf Palantir.


Lees meer

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Benoeming rechters voor Duits Hof gesaboteerd

Frauke Brosius-Gersdorf kon niet worden benoemd aan het grondwettelijk hof. Waar kwam de ophef rond haar kandidatuur vandaan?


Lees meer

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Nieuw ministerie moet digitalisering aanpakken

Topmanager Wildberger moet ervoor zorgen dat Duitsland eindelijk ‘een digitaal soeverein land’ wordt.


Lees meer


top
Op deze site worden cookies gebruikt, wilt u hiermee akkoord gaan?
Accepteer Weiger